SLT Güneş Tüneli (Esnek Borulu)

Işık tünelinin ana prensibi doğadan aldığı ışığı, doğru miktarda iç mekana aktarmaktır. SLT güneş tüneli pencere takılamayan tüm odaları aydınlatabilir. Banyo, soyunma odaları, koridorlar, merdivenler, yada bodrum gibi loş ışıklı mekanlarda olabilir. Doğal ışık kullanıcının konforunu arttırmakta ve elektrik tasarrufunu sağlamaktadır. Işık çatıya monte edilen kubbeden esnek tüple iç mekana taşınarak tavana monte edilen ışık dağıtıcı difüzör sayesinde ışık aşağıya doğru yönlendirilerek mekanlar doğal ışıkla aydınlatılmış olmaktadır.

SLT güneş tüneli, Kubbe, esnek boru, dirsek, prizmatik şeffaf difüzör ve tavan çerçevesinden oluşmaktadır. Işığı ileten esnek boru ile kurulum süresi ve montajda çıkacak engelleri azaltarak kurulum maliyetini düşürmektedir. Özel olarak hazırlanmış olan eteklik sistemleri ile 15°-60° arasındaki eğimli çatılarda, her türlü çatı kaplama malzemeleri ile entegre olmaktadır.

Slt Güneş Tüneli Slt Güneş Tüneli Srt Güneş Tüneli
Slt Güneş Tüneli Slt Güneş Tüneli

SRT Güneş Tüneli (Sert Borulu)

Işık tünelinin ana prensibi doğadan aldığı ışığı, doğru miktarda iç mekana aktarmaktır. SRT güneş tüneli modelinde ışık alüminyumdan yapılmış ve gümüş bazlı ışık yansıtıcı (%98 ) tabaka ile kaplı bir yüzeye sahiptir. Tüp içerisi ayna gibidir. Bu sayede boru ışığın minimum kayıpla aktarılmasını sağlar. Bu sistemle ışık uzun mesafelere (12 metre) taşınabilir. SRT güneş tüneli, her türlü yapıya monte edilerek, bulunduğu mekanları doğal ışıkla buluşturmaktadır.

SRT güneş tüneli, Kubbe, sert boru, dirsek, prizmatik şeffaf difüzör ve tavan çerçevesinden oluşmaktadır. 0° - 65° açısı ayarlanabilen dirsek (montaj kiti) montaj aşamasında çıkabilecek engelleri ortadan kaldırır. Özel olarak hazırlanmış olan eteklik sistemleri ile 15°-60° arasındaki eğimli çatılarda, her türlü çatı kaplama malzemeleri ile entegre olmaktadır.