TrioTex Metal Çatı Örtüsü, yüksek su buharı aktarımına sahip, drenaj, izolasyon ve akustik özellikleri bünyesinde toplayan yüksek performanslı ve ayırıcı katmanlı metal çatı drenaj örtüsüdür. Paslanmaz çelik, bakır, titanyum ve çinko alaşımlı metal çatı ve cepheler için tasarlanmıştır.

Uygulama ve Kullanım Alanları

Metal çatı ve cephede, yatay veya düşey bindirmeli kullanımlara göre farklılık göstermekle birlikte en az 10 cm bini payı ile gergin bir şekilde serilmeli ve bini yerleri bantlanmalıdır.

Yüzey şekline göre her birleşimde ayırıcı katman kesilerek nefes alan su geçirimsiz örtü ile bindirme payı sağlanmalıdır. Örtü uygulamasının başlangıç ve bitişinde yüzeye macun veya butil bant ile tutunması sağlanmalıdır. Ürün tipi PLUS değilse örtü birleşimlerinde iki örtü arasına TrioTex DS 38 bant veya Prima butil bant uygulanmalıdır. Ruloların örtü alanı 37.5m2 kaplayacağı alan ise ideal şartlarda 35m2’dir. Ambalaj açıldığında örtü yüzeyini tozdan korumak gerekir. Bant ve macunların uygulanabilmesi için temiz yüzey gerekmektedir. Örtünün üstü en fazla 4 ay içerisinde kapatılmalıdır.

  • -Titanyum alaşımlı kenetli metal çatı ve cepheler,
  • -Çinko alaşımlı kenetli metal çatı ve cepheler,
  • -Bakır kenetli metal çatı ve cepheler,
  • -Alüminyum alaşımlı kenetli metal çatı ve cepheler,
  • -Paslanmaz çelik kenetli metal çatı ve cepheler,
  • -Boyalı galvaniz kenetli metal çatı ve cephelerde kullanılır.

Avantajlar

Sistemin ömrünü uzatır: Metal çatılarda, üst kaplama ısınıp soğumayı hızlı alt tabakaya aktarır. Kenetli çatının örtüye direkt temas ettiği durumlarda, gece ile gündüz arasındaki ısıl dalgalanmalar ya da aşırı ısınma nefes alan örtünün daha hızlı yıpranmasına neden olur. TrioTex Metal Çatı Örtüsü’nün kullanıldığı çatılarda ise elde edilen 8 mm sirkülasyon alanı ile yapı içerisindeki nemin etkin bir şekilde dışarı aktarımı sağlanır. Böylece korozyondan ötürü metal kaplamanın zarar görmesi de engellenir.

Rahatsız edici sesleri sönümler: Şiddetli yağış, dolu ve jet sesi gibi arzu edilmeyen gürültüleri belli oranda azaltarak ses yalıtımına katkıda bulunur.

Uygulanması kolaydır: Oldukça esnek bir yapı malzemesidir. Bu özelliği uygulama sırasında ahşap levha veya ısı yalıtım plakası üzerindeki düzensizliklere rağmen, kolay uygulama imkanı verir.

Ambalaj ve Depolama

Rulo olarak ve polietilen ambalajda teslim edilir.

Rulo ebatları: 1,5 x 25 m

Rulolar depolandığı alanda temiz bir zemin üzerinde yatay ve ya da dik konumda saklanmalıdır.

Depolanan ürünler güneş, yağmur ve kar gibi hava koşullarından korunmalıdır.

TrioTex Metal Çatı Örtüsü Özellikleri